EKD Web Tasarım

Neden bir web siteniz olmalı?

Bir web sitesine ihtiyaç duymadığınızı düşünebilirsiniz. Zaten kritik ihtiyaçlarınız arasında yer almıyor. Ne faydası var ki? Diye düşünebilirsiniz bu gayet normal. Fakat farkında olmadığınız bir nokta var o da, “internetin gücü”.

Her şeyden önce neden bir web siteniz olmalı sorusuna cevap aradığımız bu makalede sizlere şu tavsiyeyi vererek başlamak istiyoruz. Bilindiği gibi artık yerel kaynaklardan faydalanmak işinizi en iyi şekliyle yapmanız için yeterli değil. Uluslararası platformların sağladığı web sitelerden yararlanmak profesyonel bir web sitenizin olmasını istediğinizden elzem. Peki farklı dilde hazırlanmış bu web siteyi nasıl tercüme ettireceksiniz?

O sorunun cevabı da bu linkte Protranslate makale çeviri hizmeti. Şimdi iyi bir web sitesi sahibi olmak için yapmanız gerekenlere bir bir eğilelim.

 Neden web sitemi yaptırmalıyım?

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor; web siteniz süs diye durmaz veya sadece prestij, işletmeniz hakkında bilgi amacı ile kullanılmaz. Web siteniz asıl olarak sizin bir diğer iş kapınızdır. İnternet siteniz sizin işletmenizin bulundurduğu hizmetlere ihtiyaç duyan potansiyel müşterilerin ziyaret edeceği adrestir. Tıpkı iş yerinize uğrayıp sizden ihtiyaçları doğrultusunda fikir ve hizmet alan müşterileriniz gibi.

Web sitemi yaptırmadan bilmem gerekenler neler?

Hiçbir şey! Evet, yanlış okumadınız. Tek yapmanız gereken bizi aramak.

Size hizmet adımlarımızdan bahsetmek gerekirse, ilk olarak ihtiyaç duyduğunuz sektörde veya doğrudan işletmenizin adıyla bir alan adı (domain) temin edeceğiz. Size en uygun adresleri fikrinize sunacağız. Ardından karar verilen isim ile ne tarz bir web sitesi istediğinizi, hangi amaca yönelik işlemler yapacağınıza dair bilgilendirmeleri yaptıktan sonra hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor. İstediğiniz web sitesi 3-7 iş günü içerisinde size teslim ediliyor. Beğenmediğiniz kısımları belirtiyorsunuz ve tekrardan düzenlenerek web siteniz son halini alıyor. Burada aklınızda tutmanız gereken hiçbir şey yok, gerekli yönlendirmeler bizim tarafımızdan yapılmakta.

Potansiyel müşteri kitleme nasıl ulaşırım?

Potansiyel müşterilerinize ağırlıklı olarak arama motorlarından ulaşırsınız. Bunun yanında sosyal medya sayfalarınız da önemli bir yer tutuyor. Bu sayfalarınızın kitlesini büyütüp daha çok insana ulaşmanızı sağlıyoruz.

Ayrıca Google AdWords reklamlarınızı yayınlatarak çok hızlı bir şekilde müşterilerinize ulaşabilir, SEO (Arama motoru optimizasyonu) hizmeti alarak internette kalıcı bir yer edinebilirsiniz.

SEO Nedir? Neden bu hizmeti almalıyım?

SEO, açılımı ile arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Google gibi arama motorlarında sektörünüzde en üst sıralara çıkmayı hedeflemektir. İnternet reklamcılığının en önemli etkeni olarak da tabir ettiğimiz SEO çalışması yaptırarak müşterilerinizin size çok daha kolay ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya bu işin neresinde?

Sosyal medya sizin işinizin tam da ortasında yer alıyor. Daha çok kişiye ulaşmada büyük önem taşıyan sosyal medya gücü iş hacminizin çok daha kolay bir şekilde artmasına sebep oluyor.

Yorum Yapın

E-mail adresiniz paylaşılmayacak.